Niszczenie nośników elektronicznych

Niszczenie nośników cyfrowych Łódź – Dlaczego my?

LRG to firma specjalizująca się w bezpiecznym i legalnym niszczeniu papierowej dokumentacji oraz elektronicznych nośników danych. Doświadczenie specjalistów z LRG pozwala na dobranie optymalnego rozwiązania, które zagwarantuje skuteczność całego procesu. Samodzielne niszczenie nośników cyfrowych nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ wbrew pozorom wymaga to znacznie większej finezji niż użycie młotka. Korzystanie z usług profesjonalistów pozwala na uniknięcie niepotrzebnego ryzyka związanego z dobraniem nieskutecznej metody lub braku odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej likwidację danego sprzętu. Obowiązujące przedsiębiorców przepisy są dosyć restrykcyjne w kwestiach związanych z utylizacją sprzętu elektronicznego zakupionego na fakturę. Specjaliści z LRG to doskonałe rozwiązanie dla firm oraz przedsiębiorstw zainteresowanych bezpieczną, skuteczna, legalną i profesjonalną utylizacją elektronicznych nośników danych.

Niszczenie nośników elektronicznych – Co się do nich zalicza?

Niszczenie nośników elektronicznych i cyfrowych wymaga dobrania odpowiedniej metody do rodzaju urządzenia, na którym zapisane mogą być dane. Do najczęściej wykorzystywanych rodzajów zaliczyć można różnego rodzaju dyski, płyty, dyskietki, kasety, karty pamięci, chipy, klisze, mikrofilmy oraz identyfikatory magnetyczne. Wraz z postępującą cyfryzacją i digitalizacją zasobów wiele przedsiębiorstw decyduje się na porzucenie dotychczasowej metody archiwizacji danych na rzecz nowszej i wygodniejszej technologii. Starsze rozwiązania charakteryzują się zazwyczaj większą złożonością i liczbą potencjalnych nośników, których należy się skutecznie pozbyć. Płyty CD oraz DVD zastąpione zostały w ten sposób magnetycznymi dyskami twardymi, które ze względu na swoją złożoną budowę wymagają szczególnej uwagi. Niszczenie nośników cyfrowych odnosi się zasadniczo do wszystkich urządzeń posiadających elektroniczny lub mechaniczny układ, który pozwala na przechowywanie binarnych danych.

Niszczenie dysków twardych typu HDD

Jednym z najpopularniejszych obecnie rodzajów dysków twardych wykorzystywanych do przechowywania danych jest HDD. Magnetyczne nośniki danych tego rodzaju są znacznie wygodniejsze i pojemniejsze niż odchodzące do lamusa kasety i płyty. Technologia ta jest znacznie tańsza niż SSD, które charakteryzuje się większą prędkością zapisu oraz innym sposobem przechowywania danych w pamięci. Niszczenie dysków twardych typu HDD oraz innych magnetycznych nośników takich jak chipy, identyfikatory czy kasety to jedna z wielu usług oferowanych przez ekspertów z LRG.

Niszczenie dysków twardych typu SSD

Niszczenie dysków twardych SSD to z pewnością najskuteczniejsza metoda na pozbycie się wrażliwych informacji zapisanych w półprzewodnikowej pamięci. Nośniki tego rodzaju charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, co związane jest z całkowitym brakiem ruchomych elementów. Ponadto ze względu na inny sposób działania są one w pełni odporne na demagnetyzację, która w zupełności wystarczy do trwałego uszkodzenia danych na magnetycznym dysku HDD. Niszczenie nośników cyfrowych opartych na półprzewodnikowej technologii (np. dyski SSD, karty pamięci SD itp.) to jedna z wielu usług dostępnych w ofercie firmy LRG. Zlecenie utylizacji profesjonalistom to najprostszy sposób na uniknięcie nieprzyjemności związanych z potencjalnym wyciekiem wrażliwych informacji przy zachowaniu pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami RODO.

Utylizacja nośników danych Łódź – Gdzie dokładnie jest LRG?

Łódź jest jednym z największych miast w Polsce, które cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją geograficznie centralną lokalizację. LRG zlokalizowane jest przy ulicy Niciarnianej 52 w magazynie 10, co docenią z pewnością osoby dojeżdżające ze strony Widzewa. W razie jakichkolwiek trudności z dojazdem zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub zapoznania się z mapką w zakładce kontaktowej. Szczegółową wycenę oraz dokładniejsze informacje dotyczące poszczególnych usług uzyskać można mailem lub dzwoniąc pod nasz numer (42 680 07 61).

Na czym polega utylizacja nośników danych?

Utylizacja nośników danych to szereg procesów mających na celu trwałe uniemożliwienie odczytu danych z danego nośnika. Przy czym, po wcześniejszym bezpowrotnym zniszczeniu nośnika do poziomu uniemożliwiającego odzysk danych, pozyskujemy surowce. Jest to także korzystne działanie na rzecz środowiska.