Niszczenie wyrobów

Utylizacja opakowań i wyrobów z LRG

Utylizacja opakowań odbywa się z kilku powodów: wycofania produktu, zmiany przepisów, błędu w opisie i oznaczeniach na opakowaniu, błędu w trakcie druku. Należy podkreślić, że wiele opakowań nie może się pojawić we wtórnym obiegu np. opakowania do leków.

Wszyscy przedsiębiorcy w Polsce zobligowani są do recyklingu odpadów opakowaniowych, które podzielić można na kilka rodzajów. LRG specjalizuje się w niszczeniu dokumentów, opakowań oraz w obrocie odpadami papierowymi (np. tektury, kartony, makulatura).

Utylizacja opakowań to proces, który znacznie lepiej zlecić doświadczonym specjalistom. Kwestie związane z transportem ułatwia oczywiście współpraca z LRG, dzięki której nie trzeba także tracić cennego czasu na wypełnianie skomplikowanej dokumentacji. Położona w centralnej Polsce Łódź jest miastem, na którego terenie warto skorzystać z doświadczenia specjalistów z LRG. Osoby i firmy zainteresowane pełną ofertą i dokładną wyceną zachęcamy do kontaktu telefonicznego, e-mailowego lub przy pomocy dedykowanego formularza na naszej stronie.

Jakie zalety ma mechaniczne niszczenie produktów?

Nowoczesny sprzęt umożliwiający sprawne i szybkie niszczenie produktów to jedna z wielu zalet wynikających ze współpracy z LRG. Mechaniczne niszczenie wyrobów uszkodzonych, niepełnowartościowych lub wycofanych ze sprzedaży produktów pozwala na odzyskanie surowców wtórnych, które następnie poddać można recyklingowi. Specjalistyczne rozdrabniarki to zaledwie jeden z wielu rodzajów urządzeń, które przydają w tego rodzaju procesach. Dobranie odpowiedniej metody jest bardzo istotne z perspektywy optymalizacji efektywności danego rozwiązania. Odpady, z których nie można w ten sposób pozyskać surowców wtórnych, należy oczywiście poddać dalszemu recyklingowi.

Niszczenie produktów z korzyścią dla środowiska

Nasza firma zajmuje się obrotem makulaturą, dlatego zależy nam na jak największym pozyskaniu odpadów papierowych. Po wszelkich uzgodnieniach z klientem, pozbywamy się dokumentów w przemysłowej niszczarce. Zdobyte w taki sposób surowce następnie przekazujemy do papierni.

Niszczenie produktów biodegradowalnych w naszej siedzibie LRG w Łodzi jest zgodne z przepisami, a po zakończeniu całego procesu klienci otrzymują Certyfikat Zniszczenia Dokumentów uznawany przez wszystkie urzędy i instytucje kontrolujące.

Niszczenie wyrobów – Czego najczęściej dotyczy?

Niszczenie wyrobów to doskonałe rozwiązanie dla firm oraz przedsiębiorstw zobligowanych do pozbycia się przeterminowanych, uszkodzonych i wycofanych produktów. Składowanie oraz magazynowanie bezużytecznego towaru generuje jedynie dodatkowe koszty i zabiera cenną przestrzeń. Na niszczenie wyrobów decydują się często instytucje takie jak urzędy celne, skarbowe i sądy oraz firmy zmuszone do wycofania danego produktu (np. z powodu wadliwości). Położona w samym sercu Polski Łódź przyciąga z roku na rok coraz więcej przedsiębiorców oraz turystów, co w praktyce zwiększa odczuwalnie liczbę odpadów wymagających odpowiedniej utylizacji.